Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak wymienić baterię w zegarku? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Zegarki kwarcowe, czyli te, zasilane baterią to jedne z najpopularniejszych akcesoriów na rynku. Choć umieszczane w nich baterie charakteryzują się długą trwałością, to mniej więcej raz na dwa lata należy zastąpić je nowym, sprawnym elementem. Jak wymienić baterię w zegarku? Sprawdź, co musisz wiedzieć, by zrobić to dobrze i nie uszkodzić delikatnych mechanizmów!

Wymiana baterii w zegarku – osobiście czy u specjalisty?

Zastanawiasz się, jak wymienić baterię w zegarku? Czy warto zrobić to własnoręcznie, czy lepiej poprosić o pomoc specjalistę? Zabieg wymiany baterii w czasomierzach niestety nie należy do czynności prostych. Dlaczego? Obsługa misternie wykonanych obudów i delikatnych mechanizmów wewnątrz zegarka wymaga precyzji oraz uwagi. Nierzadko niezbędne są również odpowiednie narzędzia, dlatego wiele osób zleca wymianę baterii zegarmistrzowi lub jubilerowi. To dobre i bezpieczne rozwiązanie, które nie wiąże się z dużym wydatkiem. Nie oznacza to jednak, że baterii nie da się wymienić osobiście. Od czego zacząć, jeśli chcesz podjąć się tego wyzwania?

Akcesoria potrzebne do wymiany baterii w zegarku

Zastanawiasz się, jak wymienić baterię w zegarku bez pomocy specjalisty? Zacznij od przygotowania potrzebnych akcesoriów. Niezbędna będzie oczywiście nowa bateria. Koniecznie sprawdź typ akumulatora zalecanego do Twojego zegarka. Pamiętaj też, że wymiary baterii muszą być dokładnie takie, jak poprzedniej, inaczej możesz mieć problem z zamknięciem obudowy. Do przeprowadzenia samej wymiany przyda Ci się również śrubokręt, tępy nóż i plastikowa pęseta.

Jak wymienić baterię w zegarku?

Teoretycznie proces wymiany baterii może wydawać się prosty – należy otworzyć obudowę zegarka, starą baterię zastąpić nową i zamknąć czasomierz. Niestety w praktyce poszczególne etapy mogą wiązać się z rozmaitymi uszkodzeniami, które zagrażają zarówno obudowie, jak i wewnętrznym mechanizmom. Jak wymienić baterię w zegarku, by nie zniszczyć czasomierza? Przedstawiamy trzy praktyczne porady:

1. Poszczególne modele zegarków mogą różnić się pod względem rodzaju obudowy i sposobu jej otwierania. Bez względu na to, jaki mechanizm zastosowano w Twoim czasomierzu, przy otwieraniu obudowy zachowaj wyjątkową ostrożność.

2. Jak wymienić baterię w zegarku wodoodpornym? Modele, które charakteryzują się takim parametrem, wymagają użycia profesjonalnych narzędzi, dlatego powinny być serwisowane przez specjalistów.

3. Podczas wymiany baterii w zegarku ważne jest nie tylko ostrożne otwarcie obudowy, ale i jej dokładne zamknięcie. Złe złożenie czasomierza może skutkować jego uszkodzeniem.

Jak widzisz, wymiana baterii w zegarku obarczona jest dość dużym ryzykiem uszkodzenia jego obudowy lub mechanizmu. Jeśli chcesz mieć pewność, że zostanie wykonana prawidłowo, zleć ją specjaliście.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl