Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak skrócić bransoletę w zegarku? 3 sposoby na regulację rozmiaru!

Zegarki na bransolecie prezentują się niezwykle efektownie. Nierzadko zdarza się jednak, że dodatek, który uwodzi designem, nie jest idealnie dopasowany do nadgarstka. Co zrobić w takiej sytuacji? Jeśli problem polega na tym, że czasomierz jest za luźny, to rozwiązanie jest relatywnie proste. Jak skrócić bransoletę w zegarku, by odpowiednio przylegał do ręki? Podpowiadamy, jak poradzić sobie z takim wyzwaniem!

Dopasowany zegarek, czyli jaki?

Jak rozpoznać, że zegarek jest za luźny? Choć w dużej mierze jest to kwestia indywidualnych preferencji, to pomocny może być również sposób na dopasowanie rozmiaru bransolety. Jej zalecana długość zależy przede wszystkim od obwodu nadgarstka. Przyjmuje się, że aby określić optymalny rozmiar bransolety, należy dosyć ciasno owinąć centymetr wokół ręki i odczytać otrzymaną wartość. Jeśli preferujesz luźniejsze zegarki, dodaj do niej około 1 cm, natomiast jeżeli wolisz, gdy czasomierz dokładnie przylega do skóry, do obwodu dodaj tylko 0,5 cm. Co zrobić, jeśli zakupiony dodatek okazuje się za luźny? Sprawdź, jak skrócić bransoletę w zegarku, aby dopasować go do nadgarstka.

Skrócenie bransolety w zegarku – samodzielnie czy u specjalisty?

Ze zbyt luźnym czasomierzem możesz poradzić sobie na dwa sposoby. Pierwszy z nich to wizyta u zegarmistrza lub jubilera. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mieć pewność, że bransoleta zostanie skrócona prawidłowo i precyzyjnie. Warto wspomnieć, że koszt takiej usługi jest relatywnie niski i zazwyczaj wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Jak skrócić bransoletę w zegarku, jeśli chcesz zrobić to samodzielnie? Taki zabieg będzie wymagał nieco więcej czasu i uwagi.

Jak skrócić bransoletę w zegarku – co musisz wiedzieć

Samodzielne skrócenie bransolety w zegarku nie powinno być trudne, ale wymaga precyzji. Bransoleta zazwyczaj składa się z pojedynczych, połączonych ze sobą ogniw, a jej zmniejszenie zwykle polega na wyjęciu odpowiedniej liczby tych elementów. Jak skrócić bransoletę w zegarku?

1. Sprawdź, w jaki sposób ogniwa są ze sobą połączone – najczęściej stosuje się do tego śrubki lub szpilki.

2. Usuń te elementy w miejscu, w którym chcesz skrócić bransoletę. Użyj do tego małego śrubokrętu lub pęsety. W wielu modelach zegarków na bransolecie znajdziesz strzałki, które oznaczają kierunek nakładania ogniw.

3. Wyciągnij z bransolety zbędne elementy i złącz jej końce.

Skracanie bransolety w zegarku – siatka mesh

Jak skrócić bransoletę w zegarku, jeśli jest ona wykonana ze stalowej siatki meshowej? To banalnie proste! Wystarczy, że podważysz zatrzask, który znajduje się po wewnętrznej stronie zapięcia. Ten zabieg umożliwi Ci przesuwanie zapięcia po bransolecie. Dopasuj odpowiedni rozmiar i ponownie zablokuj mocowanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl